Apie Pervalką

Kuršių Nerija – Lietuvos pasididžiavimas ir perlas, kurį Lietuvos žmonės ypač brangina. Šis unikalus gamtos kampelis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą nuo 2000 m.
Neringa – netradiciškai išsidėstęs miestas Kuršių Nerijos pusiasalyje. Ji apjungia 4 gyvenvietes, kiekviena jų turi savo išskirtinumą ir bendrumą vienu metu – tai savita architektūra, gyvenimo stilius, gamtos artumas.
Pervalka – pati mažiausia gyvenvietė Neringoje. Senovėje žvejai su savo šeimomis persikėlė čia, ieškodami vietos, kur nebeužpustys jų namų smėliu nuolat judančios ir kintančios kopos Naglių kaime. Dabar liaudyje tos kopos vadinamos Negyvosiomis (Mirusiomis) kopomis. Jose stūkso palaidoti po smėliu žvejų kaimai.
Pervalka, kaip ir visa Neringa – tai gamtos ramybė, tyras pušyno oras, balto smėlio paplūdimiai, raminančiai teliūskuojančios marios… Praskrendanti žuvėdra suklykia ir akys grožisi ant raibuliuojančių marių bangelių besisupančiomis jachtomis. Paplūdimiai vilioja savo erdve, spartietiškos temperatūros jūros maudynėmis, po kojomis girgždančiu auksiniu smėliuku. Čia taip gera palydėti saulę ir stebėti, kaip jūroje blyksi jos gęstančių spindulių atspindžiai. Ak, ta viliojanti ir nostalgiška atostogų dvasia….

Friend Email
Enter your message